Pompe de ulei de temperatură înaltă
Cap (H): 16~1400m
Presiune: 0,16MPa~14MPa(1,6Bar~140Bar)
Putere: În funcție de vâscozitatea și greutatea specifică a lichidului.
Temperatura lichidului: -80 grade ~ 450 grade (-112 grade F ~ 842 grade F)
Material: oțel turnat/oțel inoxidabil/oțel rezistent la căldură, etc
Descriere
Parametrii tehnici
Descrierea produselor

Pompa de ulei de-înaltă temperatură adoptă o structură de auto-încălzire și disipare a căldurii, care modifică structura tradițională de răcire cu apă. Are o structură simplă, dimensiuni mici, economisește costurile de operare, are performanțe bune și este fiabil de utilizat. Este a doua-generație de produs dezvoltat de compania noastră bazat pe digestia și absorbția pompelor de ulei străine. Structura de bază este o structură de susținere a piciorului în consolă cu aspirație cu o singură etapă-etajată. Portul de aspirație al pompei este de aspirație axială, iar portul de refulare este vertical în sus cu centrul și este instalat pe bază împreună cu motorul.
Parametrul produsului
| Suport personalizat | OEM, ODM, OBM |
| Sursa de alimentare | Electric |
| Nume de marcă | HNYB |
| Structura | Pompă cu o singură treaptă- |
| Aplicație | Cazane industriale, Utilități industriale, irigații și agricultură, industria minieră, captare apă brută |
| Locul de origine | Henan, China |
| Putere | Alegeți în funcție de vâscozitatea și greutatea specifică a lichidului |
| Dimensiune priză | Mai mică sau egală cu 600 mm |
| Flux | 5.5-1800m³/ h |
| Cap | 16-1400m |
| Material | Fontă/fontă ductilă/oțel turnat/oțel inoxidabil |
Produse Video
Aplicații:
Pompele de ulei de-înaltă temperatură pot face față la temperaturi de până la 370˚C în echipamentele de transfer de căldură, fără a fi necesară răcirea externă a pompei. Lichidul pompat trebuie să fie lubrifiant și nu trebuie să conțină particule solide sau abrazive, deoarece lagărul ne-de la capătul de antrenare și etanșarea mecanică sunt lubrifiate de lichidul pompat.
- Industrii chimice și farmaceutice
- Uleiuri minerale
- Mâncare, spălătorie și textile
- Piele și hârtie
- Fabricarea lemnului
- Vopsele și lacuri
- Constructii, gudron si asfalt
- Industria electrotehnică
Caracteristicile produsului
Suportul pompei de ulei de-înaltă temperatură adoptă o structură de susținere a rulmentului cu bile dublu{-, capătul frontal este lubrifiat cu ulei lubrifiant, capătul posterior este lubrifiat cu grăsime și o țeavă de ghidare a uleiului este prevăzută în mijloc, astfel încât starea de etanșare să poată fi observată și uleiul de transfer termic poate fi recuperat în orice moment. Pompa de ulei de transfer de căldură este o structură cantilever de aspirație cu o singură-etapă, o singură-. Elementul hidraulic al pompei este conectat printr-un scaun de rulment și o conductă, iar lichidul este evacuat din conducta de evacuare. Rotorul pompei este un rotor semi-deschis, tip pale. Caracteristica principală a pompei de ulei este că partea scufundată a arborelui pompei are o rigiditate suficientă, nu există niciun rulment între rotor și carcasa pompei și nu este utilizată etanșarea arborelui. Poate transporta un mediu care conține particule solide la o adâncime mai mare.
Lungimea pompei introduse în lichid este între 800-2000, iar dacă este necesar poate fi prevăzută o conductă de aspirație. Etanșarea arborelui adoptă o pompă submersibilă introdusă în lichid pentru funcționare și nu este prevăzută nicio etanșare a arborelui. Dispozitivul de transmisie este instalat pe suportul motorului și scaunul de susținere printr-un motor vertical și este conectat la pompă printr-un cuplaj.

Certificarea produsului

ISO 9001

ISO 14001

ISO45001

Certificare de produs CE

Certificare de produs EAC

Furnizor verificat
Adresa noastră
Parcul Industrial Zhaogang, Fengqiu, Xinxiang, Henan, China
Număr WhatsApp
+86 158 3619 1545
e{0}}e-mail
sales@hnybpumps.com

FAQ
01. CARE ESTE MOQ-UL TĂU?
02. CARE SUNT TERMENII DVS. DE PLATĂ?
03. CE CERTIFICATE AI?
04. SUNTEȚI O FABRICĂ SAU O COMPANIE DE COMERȚ?
05. PUTEȚI FACE MARCA OEM?
06. CARE ESTE TIMPUL DE LIVRARE?
Tag-uri populare: pompe de ulei de temperatură înaltă, China producători de pompe de ulei de temperatură înaltă
Parametrii produsului
| Debit (Q): | 5.5~1800m³/h |
| Cap (H): | 16~1400m |
| Presiune: | 0,16MPa~14MPa(1,6Bar~140Bar) |
| Putere: | În funcție de vâscozitatea și greutatea specifică a lichidului. |
| Temperatura lichidului: | -80 grade ~ 450 grade (-112 grade F ~ 842 grade F) |
| Material: | Oțel turnat/oțel inoxidabil/oțel rezistent la căldură etc |
O pereche de
Pompa de transfer ulei fierbinteUrmătoarea
Pompă petrochimicăTrimite anchetă










